Föremål som liknar oljemålning Karl XII
1009 OIL PAINTING
Sold: SEK 15000
Sold den 27 september 2021
4103 OIL PAINTING
Sold: SEK 2400
Sold den 15 januari 2018
6142 OIL PAINTING
Sold: SEK 700
Sold den 9 oktober 2017
4572 OIL PAINTING
Karl XII, efter Ehrenstrahl, 68x52 cm,
Sold: SEK 2200
Sold den 19 december 2016
4501 OIL PAINTING (F)
John Pannell, Karl XII, pannå, 34x30,
Sold: SEK 300
Sold den 14 maj 2012
7033 OIL PAINTING
unsigned, Karl den tolfte, 90x76, lättare slitage.
Sold: SEK 750
Sold den 14 mars 2011
4139 OIL PAINTING (F)
Sold: SEK 1300
Sold den 16 augusti 2010
2697 OIL PAINTING
Wadell, Karl XII likfärd, 75x115, damages.
Sold: SEK 100
Sold den 21 september 2009
6785 OIL PAINTING
Signerad -1901, Karl XII & Mazepaa 60x75,
Sold: SEK 600
Sold den 29 juni 2009